2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаПочина најомилениот таксист во Охрид ”Илче Челото”, човекот кој знаеше како да...

Почина најомилениот таксист во Охрид ”Илче Челото”, човекот кој знаеше како да ги насмее и да се дружи со патниците..

Денес не напушти уште една Охридска легенда Илче Чело Богданоски, на 58 годишна возраст. Неговиот живот го посвети како шофер на такси возило, но со овој човек возењето беше толку забавно и смешно што никогаш немаше да посакате да се симнете од возилото иако сте стигнале брзо и точно на посакуваната дестинација. Челото ќе остане засекогаш запаметен како ведар харизматичен и ”луд” шофер. Од официјални извори дознаваме дека причина за смртта е Ковид-19. Почивај во мир Илче вечно ќе те паметиме и ќе ни недостигаат твоите штосови.

Зошто беше еден од најомилените и најзабавните таксисти ќе погледнете во следното видео, кое го прикачивме во негова чест и сеќавање..

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...