29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Шилегов се прости од Балашевиќ: Си замина без поздрав, а требаше да...

Шилегов се прости од Балашевиќ: Си замина без поздрав, а требаше да ја отвориш Универзална..

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска Балканот и светот изгубија неверојатен уметник, а бројните обожаватели на ликот и делото на Балашевиќ веќе се простуваат со него на социјалните мрежи. Еден од нив е и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, кој на својот Фејсбук профил сподели емотивен статус.

– Денес губам дел од својата душа. Денес губам дел од себе. Нашата задња слика друже. На твоето последно доаѓање во Скопје. А договаравме да ја отвориш Универзална…, напиша Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -