11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Имаме дојава дека некој се вакцинирал преку ред, уште од...

Венко Филипче: Имаме дојава дека некој се вакцинирал преку ред, уште од утре ќе ги провериме сите листи, и ако се пронајде таков ќе биде казнет веднаш.

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако во јавноста се појави веста дека денес се имунизирале луѓе преку ред  и истите тие се пофалија на социјалните мрежи дека ја примиле вакцината се дигна огромна прашина помеѓу докторите и медицинските сестри.

Се огласи и министерот Венко Филипче. Силно ја осудувам злоупотребата при процесот на вакцинирање! Во овој момент клучно е да се вакцинираат приоритетните групи на граѓани, а поради тоа е изготвен и самиот Национален план за вакцинација. Ќе се ревидираат листите на вакцинирани и секој што ја злоупотребил својата позиција или контакт ќе биде соодветно санкциониран.

РЕКЛАМА
- Реклами -