17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Детали за велешанецот кој почина во полициска станица: Oчевидец тврди дека постариот...

Детали за велешанецот кој почина во полициска станица: Oчевидец тврди дека постариот велешанец ја отстранил маската зошто му се слошило

Translate (Eng):[gtranslate]

Шеесетгодишен велешанец во четвртокот починал откако му се слошило во полициската станица во Велес. Од МВР велат дека двајца полицајци го идентификувале велешанецот, и му пишувале казна за неносење на заштита на лицето, а тој во еден момент ја грабнал личната карта од нивните раце и почнал да трча. Откако го фатиле го привеле во полициска станица, таму му се слошило. Била повикана итна помош која интервенирала по што иако бил однесен во велешката болница човекот починал.

Но, очевидец тврди дека постариот велешанец ја отстранил маската зошто му се слошило, а полициските службеници го искористиле моментот за да го казнат, наместо да му помогнат. Како ќе бега 60-годишен човек од млад полицаец, ќе лета, прашува тој, раскажувајќи што се случило преку „Фејсбук“.

РЕКЛАМА
- Реклами -