25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

Translate (Eng):[gtranslate]

МВР издаде потерница за поранешниот директор на ДСК Сашо Мијалков. Алсат од извори во полицијата дознава дека телеграмата е испратена до сите гранични премини. За ваквата мерка неофицијално се дознава дека е покрената врз основа на сомневања за можно бегство на Мијалков пред изрекувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“ .Судот претходно му изрече мерка куќен притвор.

РЕКЛАМА
- Реклами -