24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија 34 годишен Тетовчанец, удрил во паркирано полициско возило..

34 годишен Тетовчанец, удрил во паркирано полициско возило..

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која Т.Т.(34) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки удрил во паркирано полициско возило „шкода јети“, кое обезбедувало лице место на претходно случена сообраќајна незгода, а потоа и во полициски службеник.
По незгодата, таа била пренесена во Клиничка болница Тетово каде и биле констатирани повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

РЕКЛАМА
- Реклами -