7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Јас и народот сме разочарани што се уште не е пронајден...

Заев: Јас и народот сме разочарани што се уште не е пронајден Сашо Мијалков

По сведочењето во случајот „Титаник“ премиерот Зоран Заев во својата изјава рече дека е разочаран поради бегството на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков.

– Како и целиoт народ, така и јас, сме разочарани што сѐ уште не е пронајден и не е приведен. Односно, не е однесен во домашен притвор. Барам веднаш да постапат институциите и да го пронајдат Сашо Мијалков, рече Заев.

Рече дека очекува одговорност од институциите кои затаиле во спроведување на Законот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...