23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЦветанов – Награда од 50 милиони евра по глава за Груевски и...

Цветанов – Награда од 50 милиони евра по глава за Груевски и Мијалков

Ване Цветанов поранешниот директор на агенцијата за спречување перење на пари излезе со предло-

„Иницирам подготовка и носење на специјален Закон за награда за испорака на Никола Груевски и Сашо Мијалков. Наградата нека биде по 50.000.000 евра по глава. Има доста меѓународни фраери кои би ја завршиле работата. Потребен е еден пратеник кој ќе го предложи законот. Наместо филозофии, ајде да бидеме конкретни. Стојам на располагање за да помогнам со сето мое знаење и искуство, повелете…“, напиша Ване Цветанов кој е поранешен директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...