17.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Цветанов – Награда од 50 милиони евра по глава за Груевски и...

Цветанов – Награда од 50 милиони евра по глава за Груевски и Мијалков

Translate (Eng):[gtranslate]

Ване Цветанов поранешниот директор на агенцијата за спречување перење на пари излезе со предло-

„Иницирам подготовка и носење на специјален Закон за награда за испорака на Никола Груевски и Сашо Мијалков. Наградата нека биде по 50.000.000 евра по глава. Има доста меѓународни фраери кои би ја завршиле работата. Потребен е еден пратеник кој ќе го предложи законот. Наместо филозофии, ајде да бидеме конкретни. Стојам на располагање за да помогнам со сето мое знаење и искуство, повелете…“, напиша Ване Цветанов кој е поранешен директор на Агенцијата за спречување перење пари и финансирање тероризам.

РЕКЛАМА
- Реклами -