22.8 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести: Се зголемува дозволениот...

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести: Се зголемува дозволениот број патници, од 50 на 75 отсто

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број патници од 50 на 75 отсто во превозните средства.

Оваа одлука е донесена на денешната редовна 47. седница.

Ограничувањето на бројот на патници е воведено поради ковид пандемијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -