25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Мијалков се пријави сам во Обвинителство: Имав висока температура па бев во...

Мијалков се пријави сам во Обвинителство: Имав висока температура па бев во самоизолација, да не го загрозам здравјето на останатите…

Translate (Eng):[gtranslate]

Екс директорот на УБК Сашо Мијалков е во Македонија.

Тој бил изолиран заради висока температура и се извини на целата македонска јавност, за како што кажа, непријатностите.

Замина во Обвинителството за организиран криминал, да го земе решението и ќе замине во домашен притвор.

РЕКЛАМА

Мијалков го пречека екипа на „24 Вести“ за кој даде изјава.

– Јас никогаш нема да побегнам, вели Мијалков за телевизијата.

- Реклами -