15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонија''Монти Пајтон'': Цела Македонија го бараше и налета баш на новинарите пред...

”Монти Пајтон”: Цела Македонија го бараше и налета баш на новинарите пред обвинителство??

Си одеше така новинарот Мишко по некоја случајност заедно со камерманот со вклучена камера и со спремен микрофон во рака, низ Скопје – кога, наеднаш пред обвинителство, ете ти го Мијалков. Сам, како Таличниот Том? Пази и згора на сето тоа кажува дека имал температура 40 и се шета со едно пролетно блузе, па си викаме можеби жешко му е бидено од високата температура… 40 ТЕМПЕРАТУРА не е шала !!! па кутар се сокрил од сите за да не го загрози здравјето на останатите, но кога се сетивме неодамна Мијалков беше позитивен и се одложи судењето?! Па добро бе, колку пати ќе прележе овој човек ковид?

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...