29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаОбвинителката Рускоска ja повлече жалбата за Мијалков со која бараше затворски притвор.

Обвинителката Рускоска ja повлече жалбата за Мијалков со која бараше затворски притвор.

Одделението за организиран криминал и корупција раководена од обвинителката Вилма Рускоска ja повлече жалбата која што беше упатена до Кривичниот суд откако претходно тие бараа мерка притвор за Сашо Мијалков, а Кривичниот суд му одреди поблага мерка, односно мерка куќен притвор.

 

Сега оваа жалба е повлечена и Мијалков од попладнево, откако ќе му биде врачено решението ќе биде во куќен притвор со електронски надзор, а тоа значи дека Мијалков на себе ќе носи електронска алка

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...