24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Обвинителката Рускоска ja повлече жалбата за Мијалков со која бараше затворски притвор.

Обвинителката Рускоска ja повлече жалбата за Мијалков со која бараше затворски притвор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Одделението за организиран криминал и корупција раководена од обвинителката Вилма Рускоска ja повлече жалбата која што беше упатена до Кривичниот суд откако претходно тие бараа мерка притвор за Сашо Мијалков, а Кривичниот суд му одреди поблага мерка, односно мерка куќен притвор.

 

Сега оваа жалба е повлечена и Мијалков од попладнево, откако ќе му биде врачено решението ќе биде во куќен притвор со електронски надзор, а тоа значи дека Мијалков на себе ќе носи електронска алка

РЕКЛАМА
- Реклами -