1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаСпасовски: Не поднесувам оставка, тоа нема да ги реши проблемите доколку заминам...

Спасовски: Не поднесувам оставка, тоа нема да ги реши проблемите доколку заминам ќе победат криминалците…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не си поднесе оставка од позицијата Министер за внатрешни работи.

Вели дека се сомнева дека постојат кртови во сите институции кои биле остатоци од владеењето на стариот режим.

Спасовски истакна дека не чувствува лична одговорност бидејќи за да се чувствува одговорност треба да се направи некако пропуст а тој вели дека пропуст не е направен.

Министерот за внатрешни работи напомена дека со оставката нема да се решат проблемите.

„Сега на нас е да го најдеме. Поднесување на оставка нема да ги реши проблемите. Само ќе кажеме дека ќе дојде до триумф на криминалците. Напротив треба да има детална истрага, доколку има било кој придонел за било кој има одговорност, не да носи морална, туку кривична одговорност. Без разлика кој е, дали е некој во обвинителството“, рече Спасовски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...