4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија''Пуста сиромаштија'' Блузата што ја носеше Мијалков чини ни повеќи ни помалку...

”Пуста сиромаштија” Блузата што ја носеше Мијалков чини ни повеќи ни помалку туку цели 1,195 долари.

Вчера екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се пријави во судот.

Тој рече дека имал температура, бил во изолација, ѝ се извини на целата македонска јавност. Јавно повтори дека никогаш нема да побегне.

„Навистина ми е жал за ова што се случи“, рече тој.

Настрана сите муабети за него периодов, Мијалков важи за човек со изграден стил на облекување. Најчесто тоа се костуми, но пред судот дојде облечен во релаксирана облека, фармерки и блуза.

Блузата е од брендот Долче и Габана, двоецот модни дизајнери кои се едни од најпознатите во светот.

На реномираниот светски онлајн сајт за облека Clotbase оваа блуза чини 1,195 долари.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...