16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Тодоров: Знаев дека е тука Мијалков, бегањето не е негов стил го...

Тодоров: Знаев дека е тука Мијалков, бегањето не е негов стил го познавам многу добро

Translate (Eng):[gtranslate]

Тодоров смета дека изјавата на премиерот Заев кој рече дека институциите го принудиле Мијалков самиот да се пријави, затоа што му ги затвориле сите опции, е погрешна.

Исчезнувањето на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков беше лошо и за него и за државата, вели поранешниот министер за здравство Никола Тодоров во Топ Тема на Телма.

Тој вели дека Мијалков го познава долго време и бегањето не било во негов стил.

РЕКЛАМА

Тодоров смета дека изјавата на премиерот Заев кој рече дека институциите го принудиле Мијалков самиот да се пријави, затоа што му ги затвориле сите опции, е погрешна.

Одговорот мора да го дадат институциите, рече Тодоров и потенцираше дека ќе биде грешка на премиерот ако не инсистира оваа работа да се расветли докрај.

- Реклами -