10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Екс министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски нахрани 300 семејства..

Екс министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски нахрани 300 семејства..

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски уште еднаш покажа дека е голем хуманитарец.

Таа вчера на својот профил на фејсбук се пофали и сподели:

Ден посветен за нашите сограѓани од Шуто Оризари. Во Општинска Народна Кујна Шуто Оризари готвиме со вредните ентузијасти и домаќинки за 300 семејства на кои им е потребна храна.

РЕКЛАМА