20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДемонстрантите го нападнаа полицискиот кордон, повреден полицаец

Демонстрантите го нападнаа полицискиот кордон, повреден полицаец

Демонстрантите кои протестираат против пресудата за „Монструм“ пробаа да го пробијат полицискиот кордон.

Судирот се случи прред ТЦ „Мавровка“ и во инцидентот повреден е еден полициски службеник.

На протестот се веат амерички и албански знамиња, а редарите најмени од организаторот се обидуваат да ги смират демонстрантите.

sitel

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...