15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Одма е подруго од кога сме во Нато: Полициски припадници без шлемови...

Одма е подруго од кога сме во Нато: Полициски припадници без шлемови поставени во првиот ред од кордонот.

Translate (Eng):[gtranslate]

На протести со висок ризик денеска полициски припадници во првиот ред од
кордонот беа без заштитни шлемови.
Во инцидентот демонстрантите фрлаа камења од кои најверојатно се повредени две
лица но не е потврдено дали повредените се од полицајците кои биле без шлем.
Нејасно е дали полицијата нема доволно шлемови или пак се работи за одлука на
планерите на полициската акција..