27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Познатиот хирург д-р Ѓорѓи Јота во кома- Прегазен од малолетник со БМВ...

Познатиот хирург д-р Ѓорѓи Јота во кома- Прегазен од малолетник со БМВ Х 6 и без возачка

Translate (Eng):[gtranslate]

Во четвртокот вечерта во 20,30 часот минути, познатиот хирург доктор Ѓорѓи Јота бил прегазен на крстосницата од булеварот „Мајка Тереза“ и улицата „Елисие Поповски Марко“ и со тешки телесни повреди бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, дознава Слободен печат.

Патничкото моторно возило „БМВ Х6“, со скопски регистерски таблички, било управувано од шеснаесетгодишник. Министерството за внатрешни работи го потврдува настанот, пренесува порталот.

Хирургот доктор Ѓорѓи Јота е на возраст од 58 години.

РЕКЛАМА

Неофицијално шеснаесетгодишникот сакал да избега, но полицијата го фатила во близина на трговскиот центар Рамстор.

Неофицијално секој ден во Скопје полицијата пронаоѓа барем по 20 лица што без возачки дозволи возат низ градот.

 

- Реклами -