Венко Филипче: Кинеските вакцини ќе пристигнат за скоро без разлика што капарот е вратен…

За состојбата со коронавирусот, приближувањето на јужноафриканскиот сој кон Македонија, но и зошто Кина го врати авансот за вакцините од „Синофарм“, Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговара со министерот за здравство Венко Филипче.

Целосниот разговор погледнете го во видеото.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here