29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Кинеските вакцини ќе пристигнат за скоро без разлика што капарот...

Венко Филипче: Кинеските вакцини ќе пристигнат за скоро без разлика што капарот е вратен…

Translate (Eng):[gtranslate]

За состојбата со коронавирусот, приближувањето на јужноафриканскиот сој кон Македонија, но и зошто Кина го врати авансот за вакцините од „Синофарм“, Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговара со министерот за здравство Венко Филипче.

Целосниот разговор погледнете го во видеото.

РЕКЛАМА
- Реклами -