25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Охрид се спрема за туристичката сезона: Од 1ви март повторно 60 денари...

Охрид се спрема за туристичката сезона: Од 1ви март повторно 60 денари за eден час паркинг, во премиум зоната..

Translate (Eng):[gtranslate]

П „Билјанини Извори“ ја известува јавноста дека од утре 1 март цената за еден час паркинг во Премиум зоната се враќа на старата цена од 60 денари.

До денес 28 февруари е на важност одлуката на Општината Охрид за намалување на цената за паркирање во Премиум зоната која изнесува 30 денари за еден час паркирање и која беше донесена по барање на Здружението на угостители „Охридски Еснаф“ со цел ублажување на последиците и загубите кои секојдневно ги генерираа угостителите поради Ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -