20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАПЕЛ ЗА ПОМОШ: Малиот Марко има тумор на мозокот

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Малиот Марко има тумор на мозокот

Малиот Марко Шептков има шест години и во овој момент има потреба од голема помош посебно од хуманите граѓани.Ова мало момче кое го гледате на фотографиите има тумор на мозокот и треба да се оперира и лекува во болницата Аџибадем во Турција.

Бијдеќи, оваа тешка битка Марко нема сила да ја истера сам, неговото семејство бара финансиска помош од сите хумани граѓани. Сумата која им е потребна е 56.570 евра кои неговото семејство не може да ги обезбеди.

Доколку имате можност донирајте па заедно да му помогнеме да му се радува на животот уште долго.

ВЕ МОЛИМЕ донирајте на следната сметка:

Хуманитарна сметка: 300001000026677

Комерцијална банка А.Д. Скопје

Марко Шпетков – донации

Девизна сметка: MK 07300307050978133

SWIFT: KOBSMK2X Komercijalna banka AD Skopje

Емилија Богеска Шпеткова, цел на дознака: донации за Марко Шпетков

 

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...