27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Малиот Марко има тумор на мозокот

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Малиот Марко има тумор на мозокот

Translate (Eng):[gtranslate]

Малиот Марко Шептков има шест години и во овој момент има потреба од голема помош посебно од хуманите граѓани.Ова мало момче кое го гледате на фотографиите има тумор на мозокот и треба да се оперира и лекува во болницата Аџибадем во Турција.

Бијдеќи, оваа тешка битка Марко нема сила да ја истера сам, неговото семејство бара финансиска помош од сите хумани граѓани. Сумата која им е потребна е 56.570 евра кои неговото семејство не може да ги обезбеди.

Доколку имате можност донирајте па заедно да му помогнеме да му се радува на животот уште долго.

РЕКЛАМА

ВЕ МОЛИМЕ донирајте на следната сметка:

Хуманитарна сметка: 300001000026677

Комерцијална банка А.Д. Скопје

Марко Шпетков – донации

Девизна сметка: MK 07300307050978133

SWIFT: KOBSMK2X Komercijalna banka AD Skopje

Емилија Богеска Шпеткова, цел на дознака: донации за Марко Шпетков

 

 

 

- Реклами -