13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Ваксајнс е новата игра со ликот на премиерот Зоран Заев!

Ваксајнс е новата игра со ликот на премиерот Зоран Заев!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ликот на премиерот Заев се појавува на игра на познатата апликација „Play Store“, наменета за пребарување на апликации и игри за Андроид,.

Целта е да се соберат што е можно повеќе вакцини, а откако ќе соберете вакцина се вклучува звукот „Фајзер ваксајнс“, а доколку изгубите вели „Мало сутра“.

 

РЕКЛАМА

Апликацијата можете да ја пронајдете ТУКА!

- Реклами -