27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија (Видео) Со еротски спот македонското трио БДМ ја освојува Америка..

(Видео) Со еротски спот македонското трио БДМ ја освојува Америка..

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската алтернативна денс-група БДМ со ремикс на својата последна
песна Stay и видеоспот снимен во Детроит се пробива на европскиот и
американскиот пазар. Песната што Бранко Вељановски, Дуле Вељановски и
Мартин Делимитов ја промовираа пред Нова година сега е со поинаков
звук, направен во соработка со холандскиот продуцент и диџеј Neemese.

Со оглед на новонастаната ситуација која го обиколи светот за жал откажан е и албумот, но наскоро се надеваме дека се ќе се врати во нормала и ќе ја имаме и таа чест да го испровомираме и него , па заеднички да се пофалиме со нешто светско а наше !!
Провокативното видео со еротски сцени го режира Виктор Стоимиров, а во
него се појавува моделот Габриел Ларион, исто така оваа група соработува со светски музички компании и платформи. Во продолжение ви го прикажуваме нивното музичко ремек дело…

Уживајте

РЕКЛАМА
- Реклами -