13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Каков народ таква држава: Во делчевско се протнуваат под корен од дрво,...

Каков народ таква држава: Во делчевско се протнуваат под корен од дрво, за да не ги фатело корона (ВИДЕО).

Translate (Eng):[gtranslate]

Седумдесетгодишен маж од Делчевско поставил патоказ на патот меѓу Делчево и Штип за луѓето полесно да дојдат до лекот против вирусот кој што го блокира целиот свет.

Тој вели дека сонувал дека лекот е човек да се протне под корен од дрво од орев. И, решил сонот да го претвори во реалност, па ископал процеп меѓу корените од две млади дрва орев во близина на реката Брегалница. 🙂

Делчевецот вели дека и лекари доаѓале да го испробаат неговиот лек. Сепак, истакнува, ако дојдат вакцините ќе се вакцинира, затоа што освен во сонови, верува и во медицината.

РЕКЛАМА

Во продолжени ви го прикажуваме бизерното видео од ова старче…

- Реклами -