27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Две жени од Штип и Кочани пријавиле во полицијата дека биле измамени...

Две жени од Штип и Кочани пријавиле во полицијата дека биле измамени од гатачки.

Translate (Eng):[gtranslate]

Две жени од Штип и Кочани пријавиле во полицијата дека биле измамени од гатачки.

Според информациите од СВР Штип, првата 50 – годишна жрвтва била измамена од две лица кои влегле во дворот на нејзината куќа. Тврделе дека знаат да гледаат и да и ја видат иднината. За таа цел, од женета одзеле златен накит. Оваа измама се случила пред два дена, на 3-ти март.

Вториот случај е пријавен дека се случил вчера во Кочани.

РЕКЛАМА

Цел на измамата на наводната гатачка била 66 годишна жена, која пријавила дека женско лице дошло во нејзината куќа и тврдела дека умее да растура магии.

За оваа окултна услуга, исто така бил потребен златен накит, кој наводната гатачка го одзела од жртвата.

- Реклами -