29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски со статус од Инфективна: Господине Заев, и покрај што тешко дишам...

Мицкоски со статус од Инфективна: Господине Заев, и покрај што тешко дишам и имам температура, сеуште имам сила да се борам против вас и да ве победам.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати попладнево на Фејсбук, од, како што напиша, Инфективната клиника, каде што е хоспитализиран поради ковид -19, коментирајќи го предлогот на Заев за широка коалиција на власт.

„Имам една порака до вас, господа од власта, заедно со вашите лакеи. За мене денеска е исклучително тежок ден. Пеколно тежок ден бил деветтиот, најтешкиот. Се борам со болеста, тешко дишам, а главата ми пука од температура, но имам јас енергија, мотив и волја и за борба со вас.Ова го пишувам од собата во Инфективната клиника, со сиот револт во себе што ѝ направивте на Македонија. Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре или денот потоа и тогаш можеби ќе ви биде полесно да пронајдете соодветен соговорник. Но тој филм нема да го гледате и ви ветувам дека ќе се изборам со болеста, ќе излезам од Инфективна, а потоа не чека многу работа…“,

напиша Мицкоски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...