Мицкоски со статус од Инфективна: Господине Заев, и покрај што тешко дишам и имам температура, сеуште имам сила да се борам против вас и да ве победам.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати попладнево на Фејсбук, од, како што напиша, Инфективната клиника, каде што е хоспитализиран поради ковид -19, коментирајќи го предлогот на Заев за широка коалиција на власт.

„Имам една порака до вас, господа од власта, заедно со вашите лакеи. За мене денеска е исклучително тежок ден. Пеколно тежок ден бил деветтиот, најтешкиот. Се борам со болеста, тешко дишам, а главата ми пука од температура, но имам јас енергија, мотив и волја и за борба со вас.Ова го пишувам од собата во Инфективната клиника, со сиот револт во себе што ѝ направивте на Македонија. Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре или денот потоа и тогаш можеби ќе ви биде полесно да пронајдете соодветен соговорник. Но тој филм нема да го гледате и ви ветувам дека ќе се изборам со болеста, ќе излезам од Инфективна, а потоа не чека многу работа…“,

напиша Мицкоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here