28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Болно е на сиромашен човек да му земеш 50 евра за...

Заев: Болно е на сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон

Translate (Eng):[gtranslate]

Корупцијата боли. На сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон, тоа е катастрофа, ја урнисува душата, тоа е болно, рече премиерот Зоран Заев за Слободен Печат.

– Ги гледам извештаите од телефоните за пријавување корупција – никој не пријавува. Тоа мораме да го промениме, секој од нас да даде придонес, да се пријавува корупцијата, кој и да е, макар била и само индиција. Имаме механизми, рече Заев

РЕКЛАМА
- Реклами -