15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Свет По 2.000 евра за околу 1.000 музичари, но не во Македонија туку...

По 2.000 евра за околу 1.000 музичари, но не во Македонија туку во Бугарија.

Translate (Eng):[gtranslate]

По нешто повеке од 2000 евра ке добијат околу 1000 музичари во Бугарја како компензација на штетите од Корона вирусот. ОВае дефинитивна одлука по состанокот помегу премиерот Бојко Борисов и претставници на здруженијата на музичари на Бугарија.