4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЦело време не убедуваа дека ни ни требаат руските вакцини за да...

Цело време не убедуваа дека ни ни требаат руските вакцини за да не бидат вишок, а денес ја добивме првата пратка од Русија со 3.000 дози !!!

Не набавуваме руски вакцини за да не ни бидат вишок – ова може да се заклучи од изјавата на премиерот Заев на прашањето зошто Македонија ја игнорира руската вакцина „Спутник V“? И додека Македонија има само 4.000 вакцини, според Заев, земјава засега нема потреба од дополнителни дози бидејќи доволни ни биле оние кои сме ги нарачале од Ковакс – механизмот, оние на Синофарм и на Фајзер, ова го изјави премиерот Заев пред само две недели… Но денес испадна дека сепак сме имале потреба и од РУСКАТА ВАКЦИНА.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...