22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Цело време не убедуваа дека ни ни требаат руските вакцини за да...

Цело време не убедуваа дека ни ни требаат руските вакцини за да не бидат вишок, а денес ја добивме првата пратка од Русија со 3.000 дози !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Не набавуваме руски вакцини за да не ни бидат вишок – ова може да се заклучи од изјавата на премиерот Заев на прашањето зошто Македонија ја игнорира руската вакцина „Спутник V“? И додека Македонија има само 4.000 вакцини, според Заев, земјава засега нема потреба од дополнителни дози бидејќи доволни ни биле оние кои сме ги нарачале од Ковакс – механизмот, оние на Синофарм и на Фајзер, ова го изјави премиерот Заев пред само две недели… Но денес испадна дека сепак сме имале потреба и од РУСКАТА ВАКЦИНА.

РЕКЛАМА
- Реклами -