18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Вработени во СВР Ресен доделуваа партиски благодарници на СДСМ, по повод празникот...

Вработени во СВР Ресен доделуваа партиски благодарници на СДСМ, по повод празникот 8-ми март.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вработени во СВР Ресен, во службени простории на МВР, доделуваат партиски благодарници на СДСМ, да не знае човек дали да се радува или да плаче. Овој празник е на жената и не смее да се злоупотреби ниту со една политичка партија, но за жал во Македонија се е можно.

РЕКЛАМА
- Реклами -