11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Забава Коментар кој ќе ве насмее до солзи: Министре со ваков полициски час...

Коментар кој ќе ве насмее до солзи: Министре со ваков полициски час само се*с на Водно ќе спречите..

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија е на дното во регионот во справување со коронавирусот, па поради тоа сега се предлага полициски час кој би траел две недели колку еден епидемиолошки циклус.

Над 600 лајкови „собра“ коментарот на еден од постовите на министерот Венко Филипче за полицискиот час.

Во продолжение ви го прикажуваме коментарот кој успеа да ги насмее сите корисници на социјалната мрежа Фејзбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -