30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЗабаваКоментар кој ќе ве насмее до солзи: Министре со ваков полициски час...

Коментар кој ќе ве насмее до солзи: Министре со ваков полициски час само се*с на Водно ќе спречите..

Македонија е на дното во регионот во справување со коронавирусот, па поради тоа сега се предлага полициски час кој би траел две недели колку еден епидемиолошки циклус.

Над 600 лајкови „собра“ коментарот на еден од постовите на министерот Венко Филипче за полицискиот час.

Во продолжение ви го прикажуваме коментарот кој успеа да ги насмее сите корисници на социјалната мрежа Фејзбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...