29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија По*но глумец на фејзбук го претставуваат како доктор од Кичево кој измислил...

По*но глумец на фејзбук го претставуваат како доктор од Кичево кој измислил лек против оваа пандемија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Повторно Македонците ќе прочитаат на фејзбук некоја објава и веднаш е тука верувањето и споделувањето на лажниот доктор од Кичево, кој измислил лек за Ковид. Но чисто да ве информираме оваа вест е лажна, и покрај што ја споделиле оваа вест над 700 луѓе на социјалните мрежи.

овој доктор е глумец во филмовите за возрасни и не е од Кичево … 🙂

РЕКЛАМА

- Реклами -