29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаПрвата дама во Македонија ја прими вакцината против коронавирусот.

Првата дама во Македонија ја прими вакцината против коронавирусот.

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, докторка Елизабета
Ѓеоргиевска, која работи на Клиниката за стоматологија, се вакцинира
против коронавирусот. Заедно со своите колешки од одделението за детска и превентивна стоматологија таа ја прими вакцината, а сликите ги
објави на социјалните мрежи. „Вакцинирање против Ковид-19“, напиша таа, па освен честитки за 8 Март, доби пораки за добро здравје и за неа и за сопругот, но и пофалби
за работата на сите здравствени работници во време на пандемија.
Доктор Елизабета работи на Клиниката за стоматологија, без разлика што нејзиниот сопруг стана претседател. Во интервју за „Репортер“ таа  откри дека не ги прекинала ни предавањата на Стоматолошкиот факултетот, каде што е професор.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...