9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаФилипче: Рано е уште сега да се каже дали за Рамазан ќе...

Филипче: Рано е уште сега да се каже дали за Рамазан ќе има полициски час.

Месец Рамазан се приближува. На 13 април верниците муслимани ќе почнат да постат. Минатата година овој месец помина со полициски час. Иако е традиција за ифтар – вечера да се поканат гости или да се отиде некаде, граѓаните поради ситуацијата со корона вирусот лани немаа таква можност. Но, дали ќе се случи истото и годинава? Дали ќе се воведе полициски час за да се спречи собирањето на граѓаните во домовите? Министерот за здравство, Венко Филипче, смета дека рано е да се предвиди такво нешто.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...