23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Гостивар- Се вознемирил од смртта на мајка му, па кршел инвентар во...

Гостивар- Се вознемирил од смртта на мајка му, па кршел инвентар во градската болница

Translate (Eng):[gtranslate]

Според СВР Тетово, вчера околу 15 часот, во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош била примена И.Р. (78) од гостиварското село Сенокосе. Жената за кусо време починала на Интерното одделение. Набрзо потоа, нејзиниот 51-годишен син Б.Р. физички нападнал вработена на одделението и агресивно се однесувал. Б.Р. почнал да удира по инвентарот во внатрешноста на просториите.

Настанот бил пријавен во полициска станица по што увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. Од СВР Тетово информираат дека во тек е расчистување на случајот и се преземаат мерки за негово расчистување.

РЕКЛАМА
- Реклами -