24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Мир да си најдете: Ова се младите Охриѓани кои го загубија денес...

Мир да си најдете: Ова се младите Охриѓани кои го загубија денес животот во сообраќајна незгода на патот Ресен – Битола.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес на магистралниот пат Ресен Битола се случи сообраќајна незгода во која згасна животот на двајца млади Охриѓани- Јордан и Деки, момчиња кои уште долго требаше да му се радуваат на живот.

Според првичните информации, двете момчиња загинале откако удриле во камионот со албански регистерски таблички. Подоцна на нив налетало возилото со битолски регистерски таблички, кое удрило во нивното возило.

 

РЕКЛАМА

Со оваа објава сакаме да изразиме сочувство до фамилијата на Деки и Јордан, летајте со ангелите момци !!!!

 

- Реклами -