29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејството Атанасовски од Делчево по втор пат добитници на Еко-скутер

Семејството Атанасовски од Делчево по втор пат добитници на Еко-скутер

Еко скутер продолжува да брои среќни приказни.Една од нив е и приказната на Делчо Атанасовски од Делчево, кој по втор пат е добитник на електричен тротинет.

Среќниот добитник се радува за главната добивка, но вели дека не е изненаден што повторно е добитник на Еко скутер затоа што кој игра тој и добива, а себеси се смета за редовен играч на игрите на среќа на Државна лотарија.

Добитниот лоз е купен од продажното место „Смартекс 19“ во Делчево.

Извор:Делчево365

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...