4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Уште една трагична вест ја потресе Македонија: Почина Горан Гаврилов, сопственик на...

Уште една трагична вест ја потресе Македонија: Почина Горан Гаврилов, сопственик на радиото „Канал 77“

Translate (Eng):[gtranslate]

На 54-годишна возраст, по кратко боледување, почина Горан Гаврилов, сопственикот на националното радио „Канал 77“. Гаврилов беше долгогодишен истакнат медиумски работник, а беше и основач на Асоцијацијата на приватни електронски медиуми во Македонија. Тој активно учествуваше во иницијативите за регулирање на електронските медиуми во земјава. Радио „Канал77“ започна со работа на 4 октомври 1991 година, а во периодот од 1995—1997 година гради мрежа за покривање на Македонија.

РЕКЛАМА