11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаTикТок лудилото продолжува: Анита од Скопје се пофали како вози со 240...

TикТок лудилото продолжува: Анита од Скопје се пофали како вози со 240 км на час.

Очигледно во последно време не може ништо паметно да се сретне низ социјалните мрежи освен глупости од типот: Возење со над со дозволена брзина и снимање за на инстаграм или TикTок, лажни флешери, лажни полициски значки, пушење трева, фрлање пари во автомобилот додека пуштаат музика… и тоа само за една цел: Како да станат познати со нивните глупости и да заработат повеќе лајкови и следачи!!!!!

Очигледно овие особи немаат доволно интелигенција да покажат некоја едукативна работа па мораат со ”селски” фори да чаламат низ социјалните мрежи, но проблемот е каде е МВР?? Каде е таа засилена полициска контрола за луѓето кои возат со 240 км на час и се снимаат за лајкови? Без разлика дали тие управуваат со возилото или нивниот близок пријател, или дечко. Зарем треба да настрада некој невин за нивните лајкови?!! Дали ваквите лачности може да размислат што може да се случи доколку дојде до сообраќајна незгода со толкава брзина?

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое е прикачено на социјалната мрежа Твитер.

Нема достапен опис

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...