10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаВчера го изгубивме нашиот внук, чуварите ми бараа пари за да му...

Вчера го изгубивме нашиот внук, чуварите ми бараа пари за да му однесат вода, се срамам што живеам во оваа проклета Македонија !!!! (Видео)

Вчера изгубив дете 38 години со овие зборови и солзи во очите говори постара госпоѓа која го загубила своето внуче поради нефункционалниот здравствен систем.

Ќе има ли некоја одговорност прашува таа, секој ден луѓе умираат дајте тоа здравствно нешто нека направи.

Чуварите бараат пари за да им однесат вода на своите блиски, посочува таа.

-Дали некој гледа дека народов пати,страда од нефукционалниот корумпиран здравствен систем?Дали некој гледа дека млади луѓе секојдневно умираат само затоа што не ги примаат на лекување по болнициве?И се заради тоа што некој на целово страдање на народов сака проклето да профитира!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...