24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Вчера го изгубивме нашиот внук, чуварите ми бараа пари за да му...

Вчера го изгубивме нашиот внук, чуварите ми бараа пари за да му однесат вода, се срамам што живеам во оваа проклета Македонија !!!! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера изгубив дете 38 години со овие зборови и солзи во очите говори постара госпоѓа која го загубила своето внуче поради нефункционалниот здравствен систем.

Ќе има ли некоја одговорност прашува таа, секој ден луѓе умираат дајте тоа здравствно нешто нека направи.

Чуварите бараат пари за да им однесат вода на своите блиски, посочува таа.

РЕКЛАМА

-Дали некој гледа дека народов пати,страда од нефукционалниот корумпиран здравствен систем?Дали некој гледа дека млади луѓе секојдневно умираат само затоа што не ги примаат на лекување по болнициве?И се заради тоа што некој на целово страдање на народов сака проклето да профитира!

- Реклами -