25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Полицијата трага по Тетовчанецот кој со непозната материја го попрска влезот од...

Полицијата трага по Тетовчанецот кој со непозната материја го попрска влезот од зградата. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Станари од зграда во Тетово во полиција пријавале невообичаена појава снимена на безбедносните камери, при што се гледа сомнителен потег на човек кој ја прска влезната врата од објектот и бега со трчање. Зградата е спроти спортскиот центар во Тетово на улицата „Борис Кидрич“.

– Ние сме зграда со 64 станови и околу 300 луѓе. Според камерите ова се случило во 19.30 часот, човекот прска со непозната супстанца и бега, кој знае со што и којзнае какви мотиви има. Случајот е пријавен во полицијата. Направен е увид и дадени се снимките на полицијата за идентификување, вели Сашо Перовски, претседателот на куќниот совет.

Од СВР Тетово потврдија дека случајот е пријавен и дека се преземаат мерки за идентификување на стпорителот. Снимката од безбедносните камери се споделува на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -