7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Комшиите му викнаа полиција на битолскиот Јутјубер Ритко- Се вознимириле кога го...

Комшиите му викнаа полиција на битолскиот Јутјубер Ритко- Се вознимириле кога го демолирал неговиот автомобил…

Translate (Eng):[gtranslate]

Добро познатиот Битолчанец Ритко Мемедов неодамна се пофали дека купи нов автомобил благодарение на неговите фанови. Радоста и среќата за купувањето на автомобилот траеше кратко, се додека Ритко повторно дојде до луда идеја, а тоа е да го испокрши неговото возило, а видеото го прикачи на неговиот јутјуб канал. Возилото го оштетуваше дел по дел, а од кршењети и ударите се вознемирија неговите комшии при што веднаш му повикаа полиција.

Овој битолски јутјубер најави дека утре ќе го полие со бензин и ќе го запали, доколку добие поголем број на лајкови и споделувања…

Во продолжение ви го прикажувавме неговото видео..

РЕКЛАМА

ДЕЦА НЕ ГО ПРАВЕТЕ ОВА ДОМА !!!!!!

- Реклами -