23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Министерот Артан Груби не се поклони пред споменикот изграден во чест на...

Министерот Артан Груби не се поклони пред споменикот изграден во чест на загинатите припадници на ЕСЗ Тигар-Пенадаровски не присуствувал зошто не добил покана…

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес се одбележува 40-годишнина од формирањето на единицата „Тигар“.

Во касарната Илинден, државниот врв положи свежо цвеќе пред споменикот изграден во чест на загинатите припадници на ЕСЗ Тигар.

Само министерот Артан Груби не се поклони пред споменикот.

РЕКЛАМА
- Реклами -