20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколовски: Денес ги заштитивме граѓаните со голема акција, пронајдовме путер со поминат...

Николовски: Денес ги заштитивме граѓаните со голема акција, пронајдовме путер со поминат рок на употреба“.

Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, вечерва информира за уште една „добиена антикорупциска битка“.

Антикорпционерот информира дека „е пронајден и запленет путер со поминат рок на употреба“.

Акцијата била изведена од Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) кај операторот Евро Млекара ДООЕЛ Скопје, а по акцијата производот бил повлечен од пазарот.

-Заштитата на граѓаните и нивното здравје се на прво место. Повикувам на целосна истрага и одговорност, информира Николовски за оваа „голема антикорупцсика битка“.

Николовски не наведува колкава количина, односно колку пакетчиња путер е запленет. Тој неодамна најави жестока битка против корупцијата во Македонија и еве за сефте борбата е „подмачкана“ со путер!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...