18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСамо двајца припадници на специјалната единица ''Тигар'' ја одбранија Македонија на нивната...

Само двајца припадници на специјалната единица ”Тигар” ја одбранија Македонија на нивната униформа !!!

Двајца припадници на специјалната единица „Тигар“ на Министерството за
внатрешни работи на Република Македонија се новите национални херои на
Македонците, сугерираат реакциите на социјалните мрежи.
Одбранувајќи го натписот „Македонија“ на англиски јазик на својата униформа,
наспроти бришењето на името на македонската држава од грбот на елитната
полициска единица, В. Л ги освои симпатиите на
сонародниците, кои му се поклонуваат на патриотизмот и на храброста.
На социјалните мрежи се појави и исечок од видео што покажува дека примерот на
В.Л го следела и неговата колешка Александра.Нема достапен опис
Од Единица за специјални задачи, најдоброто од МВР стана Специјална
антитерористичка единица, а „Република Македонија“ исчезна од новиот амблем, кој
со огромни димензии ги надвисуваше говорниците на денешното одбележување
четири децении од нејзиното формирање.

експрес.мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...