7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија МВР со детали за сообраќајната незгода помеѓу возило на брзата помош и...

МВР со детали за сообраќајната незгода помеѓу возило на брзата помош и ПМВ пежо.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 09,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, кај с.Крупиште се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „ман“ со скопски регистарски ознаки управувано од З.Ѓ.(57) од Свети Николе и патничко моторно возило „пежо“ со штипски регистарски ознаки, сопственост на ЈЗУ Општа болница Кочани, управувано од З.Г.(54) од Кочани, стои во соопштението од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот З.Г. и сопатниците В.Ј.(56) и Ј.А. (71), двајцата од Кочани констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Штип.

РЕКЛАМА
- Реклами -