20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСо лисици на рацете Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор...

Со лисици на рацете Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор 30 дена.

Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор во следните 30 дена. Судија на преходна постапка Васил Динковски му ја одредил оваа мерка предмалку.

Орце Качев се подготвувал да побегне за Бугарија велат извори за тв 24. Но во планот не бил сам, планирал да ја напушти Македонија со партнерка. Според истите извори, тој се сретнал со човек од бугарската полиција, претходел и продажба на фирма, а службите дошле до информации за продажба на други недвижнини. Камчев, инаку, има и бугарски пасош, кој му е одземен од судот, заедно со македонскиот.

Во 2018 година Камчев беше номиниран за почесен конзул на Република Бугарија, но по скандалот со аферата „Рекет“, Бугарија го повлече предлогот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...