24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Со лисици на рацете Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор...

Со лисици на рацете Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор 30 дена.

Translate (Eng):[gtranslate]

Орце Камчев од Кривичниот суд оди во притвор во следните 30 дена. Судија на преходна постапка Васил Динковски му ја одредил оваа мерка предмалку.

Орце Качев се подготвувал да побегне за Бугарија велат извори за тв 24. Но во планот не бил сам, планирал да ја напушти Македонија со партнерка. Според истите извори, тој се сретнал со човек од бугарската полиција, претходел и продажба на фирма, а службите дошле до информации за продажба на други недвижнини. Камчев, инаку, има и бугарски пасош, кој му е одземен од судот, заедно со македонскиот.

Во 2018 година Камчев беше номиниран за почесен конзул на Република Бугарија, но по скандалот со аферата „Рекет“, Бугарија го повлече предлогот.

РЕКЛАМА
- Реклами -