16.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Видео- Уринираат на македонското знаме и објавуваат на Тик-Ток

Видео- Уринираат на македонското знаме и објавуваат на Тик-Ток

Translate (Eng):[gtranslate]

На видеото кое се појави на социјалните мрежи се гледа момче од Македонија како уринира на државното знаме.Во сериозна држава министерот за полиција и полицијата би го утврдила идентитетот на прекршителот и би покренала процес за сквернавење на државните симболи.

Непочитувањето на државните симболи како кривично дело не е пречка граѓани на социјалната мрежа да поставуваат видеа кои се навредливи за огромен број други граѓани

 

РЕКЛАМА

- Реклами -