4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаГо имаме и првиот СУПЕР МИЛИОНЕР во Македонија, со влог од 400...

Го имаме и првиот СУПЕР МИЛИОНЕР во Македонија, со влог од 400 денари, освоил вртоглави 10.922.768,00 денари

Вртоглав износ од 10.922.768,00 денари донесе најновата добивка на Државна Видеолотарија- СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е освоен на 15.03.2021 во 13:57 во Бет ту мар B2M 057 Трубарево, Скопје. Среќниот добитник на најголемата џек пот добивка, кој посака да биде анонимен, експресно пристигна во Државна видеолотарија да си ја подигне својата добивка- сензационални 10.922.768,00 денари.

 

Добитникот на првиот СУПЕР МИЛИОНЕР посака да остане анонимен, меѓутоа не се воздржа да сподели со нас како се чувствува. „Господ ми е сведок дека сите добивки на Државна видеолотарија навистина се паѓаат регуларно на обични луѓе, на физички лица како мене“, рече добитникот.

Не можеше да скрие дека е многу среќен, но и дека уште не е свесен оти токму нему му се паднало да биде првиот добитник на СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Ни откри дека со парите ќе се упати веднаш во салон да си купи нов автомобил, а остатокот ќе го искористи да „пополни“ некои трошоци и потреби од секојдневието. Добивката ја освоил со влог од 400 денари, убеден дека на СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вредниот износ , ќе се радува некој друг.

Под слоганот „Играј за забава, Играј одговорно“, на барање на играчите на ВЛТ игрите на среќа, Државна видеолотарија неодамна го збогати своето портфолио на џек пот добивки. Играчите на видеолотариските терминали се убедени дека најновата добивка СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е вистинска сензација како најголема добивка досега поради нејзината фантастична вредност од 8 до 12 милиони денари.

Првиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 10.922.768,00 денари денари е освоен во во Бет ту мар B2M 057 Трубарево. Добивката СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ се постигнува со учество на ВЛТ игрите на среќа. Едновремено, Државна видеолотарија информира дека популарните МИНИ И МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки, остануваат и понатаму среќна опција за нашите играчи и тоа, без промени.

Никогаш не знаете кои се вашето место и време за да станете милионер.

фактор

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...